Miscarea De Rezistenta
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Miscarea De Rezistenta

Deschide ochii...Alunga Ignoranta....Recapata-ti libertatea!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 O analiza a Bilderberg 2008

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 12
Data de înscriere : 04/07/2008

O analiza a Bilderberg 2008 Empty
MesajSubiect: O analiza a Bilderberg 2008   O analiza a Bilderberg 2008 Icon_minitimeMier Iul 09, 2008 10:46 am

Sus In jos
https://mdzr.forumgratuit.ro
iarina




Mesaje : 1
Data de înscriere : 09/12/2008

O analiza a Bilderberg 2008 Empty
MesajSubiect: Re: O analiza a Bilderberg 2008   O analiza a Bilderberg 2008 Icon_minitimeMar Dec 09, 2008 8:09 pm

Doamne,cine ma lumineaza si pe mine? Astia care fac parte din grupul Bilderberg sunt cumva nemuritori? Au de gand sa traiasca vesnic?Ca altfel nu-mi explic pasiunea lor bolnava ,obsesia lor bolnava pentru putere...Ei nu mor ca si noi,la 50 sau la 80 de ani?Pentru ce vor sa devina stapanii lumii,cand ei raportati la infinitatea Universului sau la istoria Pamantului reprezinta mai putin decat un fir de nisip aruncat in soare...?Oare sentimentul puterii absolute este atat de coplesitor,incat iti ia mintile cu totul?La ce ii ajuta averile uriase si puterea absoluta,atat timp cat si ei,ca si noi,tot intre 4 scanduri ajung?
Sus In jos
gustavo




Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/07/2008

O analiza a Bilderberg 2008 Empty
MesajSubiect: Re: O analiza a Bilderberg 2008   O analiza a Bilderberg 2008 Icon_minitimeJoi Dec 18, 2008 7:05 pm

draga irina, oamenii astia doresc numai putere. poti sa te uiti la alex jones - end game ( http://video.google.com/videoplay?docid=259284298193847598&ei=14FKSdiNN5qu2gLC7fn0Cg&q=end+game+romana ) aici ai video-ul cu subtitrare in limba romana. mai exista si o teorie conform careia cei care ne conduc ar fi repitlieni ( http://www.agonia.ro/index.php/essay/205394/Cui_ ), dar si daca cea de-a 2-a teorie ar fi una complet eronata tot ar mai exista un raspuns : cei care sunt acolo au bani dar au si putere (care este mai importanta decat banii de multe ori) si pot ajunge la servicile medicale de ultima ora, au acces la ultimele medicamente si tratamente. da un id de mess daca vrei sa vorbim. VIVA LA REVOLUCION!!!!
Sus In jos
armsandart




Mesaje : 2
Data de înscriere : 21/09/2009

O analiza a Bilderberg 2008 Empty
MesajSubiect: Re: O analiza a Bilderberg 2008   O analiza a Bilderberg 2008 Icon_minitimeMar Sept 29, 2009 1:51 pm

the bilderberg group......nici nu stii cum sa-i incadrezi pe acesti oameni.daca ii iei pe rind nu gasesti nimic deosebit la ei decit ca detin f.multe bogatii prin care automat detin f.multa putere .acest grup nu a facut nimic altceva decit sa inventeze indatorarea individului si prin urmare legarea lui la un sistem represiv.Nu sunt nimic altceva decit o adunatura de camatari.Prin sistemul bancar si-au atras sute de milioane de datornici.Prin FMI au creat zeci de state datoare,peste generatii,printre care si Romania,(si nu vreau sa ma gindesc ca pina si copii mei vor avea datorii la FMI).Ei sunt detinatorii de sclavi moderni,pe care au reusit sa ii vrajeasca ca ar fi liberi,ca pot reusi orice daca vor,ca pot alege s.a.m.d.suntem intradevar manipulati,desi subtil.toti banii,dar absolut toti au aceasi directie:bilderberg group.Un exemplu:am un salariu de 2000 lei brut,care sunt bani pentru care imi petrec 1920 de ore pe an din viata mea muncind pentru a ii primi.este aproximativ o treime a timpului vietii mele active.din acesti bani la guvernanti merg aproximativ jumatate impozit pe salariu(nu inteleg ptr.ce imi impoziteaza orele din viata mea),pensie,somaj,diverse alte gaselnite si contributii.imi ramin 1000 lei pe care ii primesc"in mina".Merg la cumparaturi.Am nevoie de 700 lei pentru mincare ,haine etc.din cei 700 lei 19% se duc automat la stat in forma de tva.Acel magazin a achizitionat si el de la un producator produsele si a pus un adaus comercial.pe acel adaus plateste inca odata 16 % impozit pe venit dupa ce a platit cheltuieli,curent gaz,chirie angajati care cheltuieli fac si ele subiect de impozitare.Producatorul la rindul lui este subiect de impozitare si ajungem la capat.cel ce are firma care produce ceva intradevar poate cistiga ceva bani,si ii poate scoate in forma de dividende nu inainte sa plateasca ....gici ce ?impozitul pe dividende de 16 %.imi ramin 300 lei ,ma simt multumit ,imi deschid un cont in banca sa economisec.Dobinda pe care o am la banca abia acopera inflatia,si cind sa ma bucur de dobinda aflu ca trebuie sa platesc 16 % pentru ca am realizat un cistig.Statul are datorii la banci private,care si ele fac parte din grupuri de banci care la fel sunt controlate de bilderberg goup,si plateste plateste aceste datorii din banii luati de la noi.mai are datorii si la FMI care la fel este controlat de bilderberg group si plateste si acolo din banii luati de la noi.Si iata-ma un sclav modern care lucreaza ptr.bilderberg.Numai sa nu uitam ca orice lucru are un inceput si un sfirsit.eu personal cred ca bilderberg nu mai are mult pina la ultima suflare,sistemul lor a cam ajuns la limita.Sa nu uitam ca toate dar absolut toate averile acestor oameni au fost facut prin piraterie,crima,asuprire.coroana angliei a pradat toate coloniile de tot ce era valoros,Rockefeller i-a impuscat pe toti care i sau impotrivit punind mina pe mai tot petrolul din america,s.a.m.d.
Si sa fim realisti...Nu asa se fac averile si pe la noi?Care dintre cei cu averi impresionante si-a cladit afacerea urmind cursul legii finantelor?eu nu vad pe nici unul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O analiza a Bilderberg 2008 Empty
MesajSubiect: Re: O analiza a Bilderberg 2008   O analiza a Bilderberg 2008 Icon_minitime

Sus In jos
 
O analiza a Bilderberg 2008
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Miscarea De Rezistenta :: General :: Societati Secrete-
Mergi direct la: